دوران طلایی تربیت

محصول جدید

کتاب دوران طلایی تربیت نوشته محمد علی قاسمی است و در این کتاب مطالبی جهت تربیت دینی فرزند از تولد تا 7 سالگی در هشت فصل با عناوین کلیات تربیت ، تربیت در دوران شیردهی ، نقش والدین در تربیت دینی ، تربیت جنسی ، پرورش ایمان و اعتقاد ، نقش بازی در تربیت دینی ، تشویق و تنبیه و ناهنجاری های تربیتی آورده شده است .

100,000 تومان

تربیت دینی یکی از مهم ترین بخش های معارف اسلامی است . باید باور کنیم ، تربیت دینی یکباره به وجود نمی آید و انسان به تدریج به آن آراسته می شود اما قبل از آغاز زمان تربیت باید زمینه های ان را ایجاد کرد . این کار مهم بدون آگاهی و دانش امکان پذیر نیست .

از دیدگاه اسلام و براساس سخنان پیشوایان معصوم زندگی تربیتی انسان به سه دوره اصلی تقسیم می شود که رعایت و توجه به آن از سوی پدران و مادران ، مربیان و معلمان ، بر توفیق آنان در تربیت فرزندان برومند و پیروان راستین حقیقت می افزاید .

هفت سال نخست دوران زمینه سازی و تربیت غیر مستقیم است و هفت سال دوم زمان تمرکز بر تربیت مذهبی و هفت سال سوم زمان نتیجه گیری و برداشت میوه د دوره گذشته و پرورش آموخته ها به صورت مشورت و گفتگو است .

این کتاب نگارش شده است تا راه و روش ایجاد زمینه های تربیت دینی را از تولد تا هفت سالگی نشان دهد . این دوره مهم ترین دوران شکل گیری شخصیت کودک است و تربیت درست این زمان می تواند آینده ای زیبا برای کودک امروز رقم بزند .

این کتاب برای همه کسانی که به تربیت درست و صحیح فرزندان و نسل خویش می اندیشند با توجه به سخنان داناترین مربیان انسان در طول تاریخ بشر روش ها و هر آنچه را که از هنگام تولد در تربیت دینی نقش دارد جمع آوری کرده است .

بخشی از متن کتاب

« انواع تشویق

تشویق انواع گوناگون دارد که بر اساس کار کودک ،زمان و مکان ، روحیات و مسایل دیگر می توان از آنها بهره جست . یادآوری می شود محدود نودن تشویق در یک نوع ، سبب تکراری شدن و از بین رفتن کارآیی آن می گردد بنابراین مناسب است والدین و مربیان از همه ی انواع تشویق بهره گیرند و به تناسب کار کودک آنها را عملی سازند که انواع تشویق عبارتند از :

تشویق گفتاری

تشویق نوشتاری

تشویق رفتاری

تشویق مادی »

صفحه ی206

محصولات مرتبط

کتاب سرچشمه تربیت درصدد بیان برنامه ریزی برای بارداری است تا نشانه های آمادگی روحی و جسمی را ارائه کند ؛ همچنین مراقبت های پزشکی قبل از بارداری را تبیین نماید . مهم ترین فصل کتاب به مراقبت های عبادی و معنوی قبل از بارداری اختصاص دارد

100,000 تومان

کتاب ریحانه بهشتی ، گلچینی از توصیه های علمی و عبادی برگفته  از فقه غنی اسلامی ، به همراه مسائل مورد نیاز پزشکی ، روانشناسی و تغذیه در دوران بارداری برای همسران جوانی است که محبت نبوی و ولایت علوی را با عشق مادری در هم آمیخته اند

110,000 تومان

بالا