فرهنگ خانواده

محصول جدید

کتاب فرهنگ خانواده نوشته استاد علی اکبر مظاهری ، مشاور حوزه و دانشگاه است که بایدها و نبایدهای زندگی خانوادگی را در سه بخش و سی فصل سامان بخشیده است . بخش یکم درباره ی مهرات ها و ضرورت های زندگی خانوادگی ، بخش دوم درباره ی آسیب ها و آفت های زندگی خانوادگی و بخش سوم درباره ی مسائل دوران بازنشستگی و کهنسالی است . همچنین تجارب نویسنده با نام از زبان مشاور آورده شده است .

200,000 تومان

آدمیان برای زیستن سعادت مندانه ، نیازمند آموختن مهارت های زندگی اند : زندگی فردی ، زندگی خانوادگی ، زندگی اجتماعی . هرکدام از این سه عرصه زندگی ، مهارت های ویژه ی خود را می طلبد و فرهنگ خاص خود را دارد اما سخن در این کتاب درباره ی زندگی خانوادگی است .

در این کتاب ذکر چند نکته ضروری است :

1. خانواده در نگاهی کلان پنج رکن و عضو اصلی دارد :

یک و دو : پدر بزرگ و مادر بزرگ

سه و چهار : زن و شوهر جوان و میانسال ( عروس و داماد پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها )

پنج : فرزند .

این پنج رکن و عضو اصلی به هم پیوسته اند و ارتباط ویژه دارند . در این کتاب تلاش شده است مباحث فراگیرنده ی هر پنج عضو خانواده باشد .

2. این کتاب در سه بخش و سی فصل ساماندهی شده است . بخش اول : مهرات ها و ضرورت های زندگی خانوادگی همچون نظام خانواده ، حصار زندگی ، تفاهم ها و تفاوت ها ، سطح امید ، زندگی هدفمند ، استقلال عاقلانه ، اقتدار مرد و ...

بخش دوم : آسیب ها و آفت های زندگی خانواده همچون شوخی های زهرناک ، مقایسه ناروا ، عیب جویی و عیب گویی و ....

بخش سوم : دوران کمال ، مسایل بازنشستگی و کهنسالی را شامل می شود .

3. در سراسر کتاب مطالبی داریم با نام " از زبان مشاور " که از مفید ترین مطالب کتاب اند . اینها تجربه ها و حکایت هایی زنده و محسوس اند که در مشاوره ها و مشاهده های نویسنده تحصیل شده اند .

محصولات مرتبط

کتاب گشایش روزی نوشته ی محمدعلی قاسمی است که عوامل رزق و روزی و برکت در زندگی را بیان می کند . در این کتاب روایات اهل بیت در رابطه با علت های فقر و ثروت در سه فصل با عناوین خوشبختی ، ثروت و فقر ، عوامل گشایش روزی ، عوامل فقر و تنگدستی آورده شده است .

70,000 تومان

کتاب مکارم الاخلاق تالیف عالم ربانی شیخ رضی الدین طبرسی است که توسط سید احمد احمدزاده ترجمه شده است . در این کتاب تمامی تلاش مترجم براین بوده است که ترجمه به صورت صحیح و براساس کتب مختلف لغت انجام شود . متن فارسی هر روایت در کنار متن عربی آن آورده شده و ویزگی ممتاز این ترجمه تحقیق آن می باشد که آن را از دیگر ترجمه ها ممتاز می کند .

300,000 تومان

کتاب آداب عشق ورزی نوشته استاد علی اکبر مظاهری است که آموزه هایی درباره ی رفتار های جنسی و عاطفی همسران را شامل می شود . در این کتاب مطالب در شش فصل با عناوین باورها و بایدها ، مسائل جنسی رکن زندگی ،آسیب شناسی و آفت زدایی ، همدلی و همراهی ، روانشناسی زن و مرد و ادب عشق جمع آوری شده است .

80,000 تومان

کتاب عفاف سرچشمه زیبایی نوشته ی عبدالکریم پاک نیا است . این کتاب با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع عفاف در شش فصل موضوع عفاف را از منظر فرهنگ اسلامی بررسی کرده است که عبارتند از معنا و اقسام عفاف ، عفاف در قرآن و سیره اهل بیت ، آثار و برکات عفاف ، راهکار های گسترش عفاف در جامعه ، عفاف در خانواده و احکام عفاف . کتاب دارای پرسش نامه مسابقه ای است .

70,000 تومان

کتاب آثار و برکات آیه الکرسی نوشته جابر رضوانی است که آثار قرائت این آیات  را همچون سلامتی در سفر ، دفع شیطان و اجنه ، بقا و سلامتی فرزند ، دفع چشم زخم ، رفع فقر و وسعت روزی و برآورده شدن حاجات را از روایات رسول گرامی اسلام ( ص ) و ائمه معصومین ( ع ) جمع آوری و تدوین نموده است .

35,000 تومان

کتاب پاداش رنج های زندگی نوشته مرحوم علامه عبدالله شبّر است که توسط حسین مصاحب نیا ترجمه شده است . در این کتاب ثواب صبر بر مصیبتها و زوال سلامتی و فقدان فرزندان و عزیزان را بر حسب آیات و روایات بیان می کند .

70,000 تومان

کتاب صدفی برای مروارید نوشته ی محمدعلی قاسمی است که آثار و برکات حجاب را با ترکیبی از متن و تصویر به صورت رنگی برای مخاطبان جمع آوری کرده است . این کتاب در پنج فصل به مطالبی همچون اطلاعات عمومی حجاب ، آثار فردی ،خانوادگی ، اجتماعی و ... ، علل بی حجابی و بد حجابی ، آثار ناگوار بد حجابی و احکام حجاب می پردازد .این کتاب دارای پرسش نامه مسابقه ای می باشد .

80,000 تومان

کتاب روزی حلال گلچینی از ناب ترین توصیه های اخلاقی ، عبادی ، رفتاری ائمه اطهار ( ع ) همراه با احکام و حکایت های شیرین و روح پرور که الفبای زندگی با روزی حلال را به خانواده می آموزد . منابع این کتاب از غنی ترین کتب فقی شیعه می باشد که پس از مدت ها تلاش به همت استاد محمدعلی قاسمی و توسط انتشارات نورالزهرا به چاپ رسیده است .

100,000 تومان

بالا