مکارم الاخلاق

محصول جدید

کتاب مکارم الاخلاق تالیف عالم ربانی شیخ رضی الدین طبرسی است که توسط سید احمد احمدزاده ترجمه شده است . در این کتاب تمامی تلاش مترجم براین بوده است که ترجمه به صورت صحیح و براساس کتب مختلف لغت انجام شود . متن فارسی هر روایت در کنار متن عربی آن آورده شده و ویزگی ممتاز این ترجمه تحقیق آن می باشد که آن را از دیگر ترجمه ها ممتاز می کند .

300,000 تومان

مولف کتاب مکارم الاخلاق شیخ رضی الدین حسن بن فضل طبرسی می باشد که از علما و محدثین نامدار شیعه در قرن ششم می باشد . وی فقیه و محدثی برجسته و نامدار است که تلاش و زحمات او در حفظ و نشر احادیث و روایات معصومین ( ع ) بر کسی پوشیده نیست . وی در خانواده ای اهل علم و فضل دیده به جهان گشود . پدر بزرگوار او دانشمند محدث و مفسر نامدار شیعه فضل بن حسن طبرسی ، معروف به امین الاسلام است ، صاحب تفسیر مجمع البیان می باشد که این تفسیر جزو منابع قرآنی مهم شیعه می باشد به طوری که تاکنون از منابع و مراجع علم تفسیر برای تشنگان علوم قرآنی و تفسیر می باشد .

شیخ رضی الدین که ساکن مشهد مقدس بود در سال 523 به سبزوار نقل مکان نمود و ددر ان جا به ترویج علوم اهل بیت ( ع ) اشتغال داشت تا اینکه سرانجام در 548 در سبزوار دار فانی را وداع گفت و پیکر مطهرش پس از انتقال به مشهد رضوی در محلی به نام قتلگاه دفن گردید . درود و رحمت خدا بر او .

انتشار روایات کتاب مکارم الاخلاق صرفا جهت به خاطر عمل به آن ها توسط خواننده عام نیست بلکه یکی از اهداف این است که این روایات به عنوان منبعی برای تحقیق و پژوهش مشتاقان علوم دینی و فرمایشان معصومین قرار گیرد .

برخی از روایات موجود در کتاب نسخه هایی هستند که جهت مداوای برخی بیماری ها صادر شده است .

در مورد ادعیه ای که در کتاب ذکر شده و ترجمه شده است این نکته قابل ذکر است که ترجمه جهت آشنایی و انس خواننده با مفاهیم دعا می باشد ولی چنانچه خواننده قصد خواندن دعا داشته باشد بهتر است که این ادعیه را به زبان عربی بخواند .

ویژگی های ترجمه

ترجمه کتاب مکارم الاخلاق اول از جهت اشتمال آن بر روایات منسوب به معصومین ( ع ) و دوم از جهت تخصصی بودن بیشتر روایات این کتاب شریف دارای اهمیت ویژه می باشد . در هر ترجمه مترجم تمام دقت خود را به کار می گیرد تا منظور و مراد مولف را فهمیده و آن را به خواننده معرفی کند .

متن فارسی هر روایت در کنار متن عربی ان آورده شده تا هم خوانندگان از نورانیت کلام معصوم ( ع ) فیض ببرند .

جهت سهولت مطالعه برای کسانی که آشنایی کمتری با زبان عربی دارند متن عربی روایات اعراب گذاری شده  است .

در این ترجمه نشانی تمام آیات قرانی در انتهای آیات نگاشته شده و ویژگی ممتاز این ترجمه تحقیق آن می باشد که آن را از دیگر ترجمه ها ممتاز می کند .

آنچه در کتاب (( مکارم الاخلاق )) می خوانید :

* آداب نقل قول دعا، سفر ،خوردن و آشامیدن ، پاکیزیگی و آراستگی

* پوشیدن لباس ، ازدواج و ساختن خانه

* توصیه های رسول اکرم ( ص ) به امیر المومنین ( ع )، ابوذر و ابن مسعود

محصولات مرتبط

کتاب گشایش روزی نوشته ی محمدعلی قاسمی است که عوامل رزق و روزی و برکت در زندگی را بیان می کند . در این کتاب روایات اهل بیت در رابطه با علت های فقر و ثروت در سه فصل با عناوین خوشبختی ، ثروت و فقر ، عوامل گشایش روزی ، عوامل فقر و تنگدستی آورده شده است .

70,000 تومان

کتاب آداب عشق ورزی نوشته استاد علی اکبر مظاهری است که آموزه هایی درباره ی رفتار های جنسی و عاطفی همسران را شامل می شود . در این کتاب مطالب در شش فصل با عناوین باورها و بایدها ، مسائل جنسی رکن زندگی ،آسیب شناسی و آفت زدایی ، همدلی و همراهی ، روانشناسی زن و مرد و ادب عشق جمع آوری شده است .

80,000 تومان

کتاب فرهنگ خانواده نوشته استاد علی اکبر مظاهری ، مشاور حوزه و دانشگاه است که بایدها و نبایدهای زندگی خانوادگی را در سه بخش و سی فصل سامان بخشیده است . بخش یکم درباره ی مهرات ها و ضرورت های زندگی خانوادگی ، بخش دوم درباره ی آسیب ها و آفت های زندگی خانوادگی و بخش سوم درباره ی مسائل دوران بازنشستگی و کهنسالی است . همچنین تجارب نویسنده با نام از زبان مشاور...

200,000 تومان

کتاب عفاف سرچشمه زیبایی نوشته ی عبدالکریم پاک نیا است . این کتاب با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع عفاف در شش فصل موضوع عفاف را از منظر فرهنگ اسلامی بررسی کرده است که عبارتند از معنا و اقسام عفاف ، عفاف در قرآن و سیره اهل بیت ، آثار و برکات عفاف ، راهکار های گسترش عفاف در جامعه ، عفاف در خانواده و احکام عفاف . کتاب دارای پرسش نامه مسابقه ای است .

70,000 تومان

کتاب آثار و برکات آیه الکرسی نوشته جابر رضوانی است که آثار قرائت این آیات  را همچون سلامتی در سفر ، دفع شیطان و اجنه ، بقا و سلامتی فرزند ، دفع چشم زخم ، رفع فقر و وسعت روزی و برآورده شدن حاجات را از روایات رسول گرامی اسلام ( ص ) و ائمه معصومین ( ع ) جمع آوری و تدوین نموده است .

35,000 تومان

کتاب پاداش رنج های زندگی نوشته مرحوم علامه عبدالله شبّر است که توسط حسین مصاحب نیا ترجمه شده است . در این کتاب ثواب صبر بر مصیبتها و زوال سلامتی و فقدان فرزندان و عزیزان را بر حسب آیات و روایات بیان می کند .

70,000 تومان

کتاب صدفی برای مروارید نوشته ی محمدعلی قاسمی است که آثار و برکات حجاب را با ترکیبی از متن و تصویر به صورت رنگی برای مخاطبان جمع آوری کرده است . این کتاب در پنج فصل به مطالبی همچون اطلاعات عمومی حجاب ، آثار فردی ،خانوادگی ، اجتماعی و ... ، علل بی حجابی و بد حجابی ، آثار ناگوار بد حجابی و احکام حجاب می پردازد .این کتاب دارای پرسش نامه مسابقه ای می باشد .

80,000 تومان

کتاب روزی حلال گلچینی از ناب ترین توصیه های اخلاقی ، عبادی ، رفتاری ائمه اطهار ( ع ) همراه با احکام و حکایت های شیرین و روح پرور که الفبای زندگی با روزی حلال را به خانواده می آموزد . منابع این کتاب از غنی ترین کتب فقی شیعه می باشد که پس از مدت ها تلاش به همت استاد محمدعلی قاسمی و توسط انتشارات نورالزهرا به چاپ رسیده است .

100,000 تومان

بالا